מדריך החלפת מסנן (פילטר) למזגן בקיה פיקנטו 2011 עד 2015

אמנם הדעה הרווחת כי מזגן עובד בעיקר בקיץ, אך לא בהכרך, גם כאשר אנחנו מפעילים את המזגן במכונית שלנו במצב חימום, עדיין המפוח היוצר את דחיפת האויר – עושה זאת כדרך מסנן המזגן. כמו במזגנים בבית , גם במכונית נדרשים לתחזוקה ניקוי והחלפה. התעלמות ממצבו של המסנן מזגן עשויה לגרור ריחות לא נעימים, חדירת חלקיקים לפנים הרכב כדרך המפוח ואף לתחושה שהמזגן אינו מוציא אויר גם בעוצמה הגבוהה ביותר. במדריך זה נסביר כיצד לבצע החלפה של מסנן המזגן בקיה פיקנטו שלכם (מתאים למודל 2011 עד 2015)

מסנן אויר למזגן קיה פיקנטו 2013 - 97133-07010

מסנן אויר למזגן קיה פיקנטו 2013 – 97133-07010

מדריך ברמת מתחיל

מה זה אומר? לחצו כאן להסבר

הקדמה

תחזוקת מזגן נדרשת במכונית שלכם כחלק מכל תוכנית התחזוקה הקבועה שלה. במוסכים המכבדים את עצמם עורכים בדיקות למערכת המיזוג כחלק מהבדיקות השגרתיות מאחר שמזגן מוגדר כמוצר חובה בכל רכב. בין הבדיקות שמבצעים: מצב הצינורות ברכב, עוצמת קירור / חימום וכמובן מבצעים החלפה של מסנן האויר של המזגן. 

חשוב לציין כי גם שאינכם משתמשים במזגן במכוניתכם, מסנן המזגן כן סופג לתוכו אויר , לכלוך , חרקים ואבק במהלך הנסיעה. זאת מאחר שבמרבית המכוניות פעולת הכנסת האויר מחוץ לרכב עובדת כברירת מחדל. 

בתמונה הנמצאת מעל שורות אלו , נראה מסנן אויר של המזגן אשר הוחלף רק לפני 12 חודשים, מול חדש אשר נראה נקי לגמרי. המסנן הנ”ל פורק מרכב שבו המזגן עובד אינו ברוב ימות השנה, אך מעבר לכך ניתן לראות בקלות את החלקיקים הרבים שהצליח לתפוס ולמנוע מהגעתם לתוך צלעות הקירור והלאה אל חלל הרכב כדרך פתחי האוורור. 

בניגוד לדעה המצויינת אינספור ב made in korea לגבי מקוריות החלקים , בפריט זה – מסנן האויר למזגן ניתן גם “להתפשר” על יצרן קוריאני חליפי, זאת משום הפער העצום במחירים בין מקורי לחליפי. ברכבים אשר בהם מחליפים את מסנן האויר לעיתים תכופות, הדבר מתבטא בהוזלת עלויות משמעותית. 

במוסך מורשה אגב, עלות החלפת פילטר מזגן ביונדאי / קיה ממוצעת , עשוי להגיע בקלות ליותר מ200 שח למסנן עצמו ולהוסיף על כך עבודה ומע”מ ויצאנו עם סכום מכובד לשמצה.  מה שמביא אותנו להדריך כיצד נחסוך זאת ונרוויח בנוסף עוד כמה דקות של תהילה עם המכונית האהובה שלנו. מפה ל.. מספרים קטלוגיים. 

מקט”ים

המק”ט המקורי לרכב בו הוחלף המסנן (קיה פיקנטו) הינו:

  • 97133-07010. את הפריט ניתן לרכוש באתר הקוריאני האהוב – KORAPS בסכום של כ22 דולר כולל משלוח ישראל. 
  • את הפריט החליפי אותו רכשתי לשם ההחלפה קניתי אצל יבואן מקביל ליונדאי / קיה בתל אביב, מדי פעם כאשר נדרשים חלקים מסויימים מרגע לרגע ואין זמן לחכות לחבילה מקוריאה , אני מגיע למקום ורוכש, במקרה זה יצא מחיר די זול של המסנן – כ-35 שח. המק”ט על החבילה זהה למקורי כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת.
מסנן אויר למזגן קיה פיקנטו 2013 - 97133-07010

מסנן אויר למזגן קיה פיקנטו 2013 – 97133-07010

מסנן אויר למזגן קיה פיקנטו 2013 - 97133-07010

מסנן אויר למזגן קיה פיקנטו 2013 – 97133-07010

מחפשים מק”ט לפילטר מזגן עבור היונדאי / קיה שלכם? לחצו כאן ונשמח לעזור!  

מתחילים!

בקיה פיקנטו, יונדאי גטס , אקסנט , קיה ריו ובכלל ברוב הרכבים , פילטר המזגן נמצא בחריץ מאחורי תא הכפפות. ההסבר המוצע במדריך זה הינו לרכב מסוג קיה פיקנטו 2013 אך דומה מאוד לדורות קודמים והבאים ולרכבים נוספים דומים. 

ראשית נשלוף מהאריזה את יחידת המסנן, יש לוודא שהמסנן שלם וישר ללא חורים או חריצים. בדיקה זו תמנע מגופים זרים לחדור את המסנן בעת עבודת המזגן. 

כעת ניגש אל תא הכפפות , אשר מאחוריו נמצא בית מסנן האויר של המזגן , 

נפתח את תא הכפפות. בקצות נסובב את הקליפסים לפתיחה מלאה 845101Y000EQ Glove box assy

נפתח את תא הכפפות. בקצות נסובב את הקליפסים לפתיחה מלאה 845101Y000EQ Glove box assy

לאחר שפתחנו את תא הכפפות, ישנם שני קליפסים עגולים בדפנות התא, אותם נסובב ונשלוף אותם החוצה. תא הכפפות ירד נמוך יותר ויאפשר גישה למפוח המזגן. 

נשחרר את הקליפסים של תא הכפפות (Kia Morning/picanto) 845261Y000 Stopper-Glove box

נשחרר את הקליפסים של תא הכפפות (Kia Morning/picanto) 845261Y000 Stopper-Glove box

בשלב זה יש לנו גישה ישירה למפוח ולפתח התא בו יושב המסנן מזגן. 

כעת ניגש אל מכסה תא הפילטר, את הפתיחה שלו נבצע באמצעות לחיצה על הקליפסים בקצוות ומשיכה כלפי חוץ. 

נפתח את הקליפסים בצדי הדלתית ונסיר אותה החוצה

נפתח את הקליפסים בצדי הדלתית ונסיר אותה החוצה

כעת נשלוף את הדלתית החוצה ונראה לנגד עיננו את המסנן במאונך. נשלוף בזהירות את המסנן. מומלץ ישירות לתוך שקית אשפה על מנת שלא ייפלו שאריות אויר פיח וחרקים על שטיח המכונית. 

נשלוף את הפילטר ממקומו , עדיף לשקית אשפה ישירות 97133-07010 KIA PICANTO

נשלוף את הפילטר ממקומו , עדיף לשקית אשפה ישירות 97133-07010 KIA PICANTO

כעת את המסנן הישן נשליך ונכניס במקומו את המסנן החדש. לאחר שוידאו שיושב היטב במקומו, נסגור את הדלתית, לאחר מכן את תא הכפפות נרים ונסגור בסיבוב את הקליפסים בדפנות. 

כעת האויר יזרום נקי , איכותי יותר וכמובן חזק יותר !

חורף חמים ונעים! 

המידע המופיע באתר הינו כחומר עזר לתיקון / ביצוע הטיפול בעצמך, הפעולות המופיעות במדריך זה ניתנות לביצוע בתנאים ביתים אך מיועד לבעלי ידע חוש וידיים המתאימות לפעולה זו. אם אינכם בטוחים בביצוע , יש להיוועץ עם מומחה / מכונאי רכב לסיוע. האחריות לאופן וביצוע התיקון הינו על מבצעיו בלבד, אין האתר או כותב תוכן זה אחראי לכל נזק או תקלה שתיגרם בצורה ישירה או עקיפה כתוצאה מביצוע של פעולה זו. 

 

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.