מדריך לשינוי תאורת תקרה מנורות להט לתאורת לד ביונדאי i20 [מתאים לדגמי יונדאי וקיה נוספים]

במרבית המכוניות הקוריאניות גם המודרניות, הותקנו בגופי התאורה הפנימיים נורות להט רגילות, חלקן מסוג פיסטון או נורות המוכרות גם כ T10 וגם "נורות אורז" אשר כולן פועלות על שיטה ישנה ובטוחה כנורת להט. נורות אלו ידועות באור הצהבהב וההתחממות העצמית שלהן, שלא לדבר על הצריכת חשמל היחסית גבוהה ביחס לגודלן. בשנים האחרונות נפוצו נורות הLED בשלל גוונים וגדלים ואלו תפסו היטב את מקומן מול נורות הלהט. במדריך קצר זה נסביר כיצד לבצע החלפה של נורות להט בhyundai i20 ביחידת התאורה לפנים הרכב. המדריך מתאים לדגמי hyundai ו KIA נוספים.

שינוי תאורה מלהט ללד Hyundai I20 2011-2014 928001J100OM Lamp assy-ohead console

שינוי תאורה מלהט ללד Hyundai I20 2011-2014 928001J100OM Lamp assy-ohead console

מדריך ברמת מתחיל

מה זה אומר? לחצו כאן להסבר

ולפני הכל

ברוב המכוניות הקוריאניות ובכלל המודרניות שנכנסו בשנים האחרונות לשוק עדיין מכילות תאורת פנים המופעלת באמצעות נורות להט רגילות. מדובר בנורות בשיטה פרימיטיבית למדי אך בטוחה ועובדת, זו עובדת על בסיס חוט להט (בדומה לנורות הליבון שהיו קיימות בבתים במשך עשרות שנים). בעשור האחרון נורות ה LED תפסו מקום נכבד במיוחד בשל יכולותן להאיר ואף בעוצמה גבוהה יותר מנורות הלהט תוך צריכת חשמל נמוכה מאוד, נוסיף על כך את היכולת שלהם להפיץ אור בגוונים שנורות להט לא מסוגלות להגיע בקלות וקיבלנו מוצר זול, איכותי והכי חשוב – חסכוני וידידותי לסביבה.

מקט"ים וכלים נדרשים

במקרה של מדריך זה אין מק"ט מדויק לרכישת הנורות, מאחר ומדובר בנורות אוניברסליות שניתנות לרכישה בחנויות ebay ו/או aliexpress. במקרה של מדריך זה, הנורות הנדרשות לhyundai i20 תאורת תקרה הינן נורות LED מסוג FESTOON בגודל 31 מ"מ לכל היותר. מעבר לכך לא תוכלו להכניסם בין לוחיות המגע ביחידת התאורה.

  • מברג שטוח
נורות festoon LED 31 MM

נורות festoon LED 31 MM

  

מתחילים!

את התחלת ההחלפה בין הנורות, נבצע באמצעות שליפת הכיסוי השקוף של יחידת התאורה בגג המכונית, את השליפה נבצע באמצעות מברג שטוח בתוך המגרעות המיועדות לכך. 

לאחר שהחדרנו את המברג, באמצעות לחיצה קלה החוצה נשלוף בשני צידיה של היחידה והכיסוי השקוף יצא החוצה. 

חשוב מאוד לכבות את התאורה לפני שמסירים את הנורות הישנות, להזכיר – מדובר בנורות להט אשר מתחממות גם לאחר מספר שניות של פעולה. 

את הנורות יש לשלוף בזהירות ממקומן.

נורת להט מול נורת לד - ההבדלים Hyundai I20 2011-2014 928001J100OM Lamp assy-ohead console

נורת להט מול נורת לד – ההבדלים Hyundai I20 2011-2014 928001J100OM Lamp assy-ohead console

בתמונה מעלה, ניתן לראות את ההבדלים בצורה ברורה, בין תאורת הLED בצד שמאל לבין נורת הלהט המקורית מצד ימין. ההבדל הינו גם בעוצמת האור, הבהירות וגוון התאורה הקריר לעומת החמים של הלהט מימין. 

שימו לב כי נורת הLED עובדת רק בצורת הרכבה של + ו – , אם הנורה הוכנסה הפוך, היא לא תעבוד. על כן מומלץ לבדוק היטב לפני שמכניסים את הכיוון הנכון, במידה והוכנס הפוך, יש לפרק ולהרכיב בצורה הפוכה. כך נבצע את שתי הנורות מנורות להט לנורות LED חדישות.

לאחר שהרכבנו את שתי הנורות ובדקנו שהן אכן עובדות, נרכיב בחזרה את הכיסוי השקוף למקומו וננעץ אותו כפי שהיה בתחילה.

 

לאחר החלפת התאורה ל LED Hyundai I20 2011-2014 928001J100OM Lamp assy-ohead console

לאחר החלפת התאורה ל LED Hyundai I20 2011-2014 928001J100OM Lamp assy-ohead console

בשלב זה, תאורת התקרה במכונית תתנהג באותה צורה כפי שהיתה עם נורות הלהט, רק בצורה חזקה ומודרנית יותר. נורות ה LED החדשות צורכות כמות נמוכה משמעותית מחשמל המצבר ומאירות פי כמה וכמה מהלהט הפשוטות.

כך בשדרוג קטן וזול הרמנו את הדקורציה הפנימית של המכונית בכמה מידות קדימה.

סיימנו!

המידע המופיע באתר הינו כחומר עזר לתיקון / ביצוע הטיפול בעצמך, הפעולות המופיעות במדריך זה ניתנות לביצוע בתנאים ביתים אך מיועד לבעלי ידע חוש וידיים המתאימות לפעולה זו. אם אינכם בטוחים בביצוע , יש להיוועץ עם מומחה / מכונאי רכב לסיוע. האחריות לאופן וביצוע התיקון הינו על מבצעיו בלבד, אין האתר או כותב תוכן זה אחראי לכל נזק או תקלה שתיגרם בצורה ישירה או עקיפה כתוצאה מביצוע של פעולה זו.

כתיבת תגובה

Your email address will not be published.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.