אודות

על האתר

האתר הוקם מאחר שעד הקמתו , לא נמצאו מקורות מידע מרוכזים אודות רכבים קוריאנים, ישנם אתרי רכב שונים אשר מרכזים מידע באופן כללי, חלקם טובים וחלקם פחות אך פיזור המידע נרחב מדי ו"קל" מאוד ללכת לאיבוד. עד כה שוטטתי באתרים רבים ברחבי העולם המאפשרים שיתוף מידע ומפרטים תהליכים שנדיר מאוד למצוא בשפה העברית. על כן הוחלט להקים מקור מידע זה. מעבר לכך שבישראל , תרבות ה DIY (עשה זאת בעצמך) עדיין בתחילת דרכה, מעבר לעניין של החסכון הכלכלי הרב הנוצר בכך, נוצרת תחושה של חוסר מושג משווע באשר למכוניות האהובות. 

באתר נשתדל לרכז את כל החומרים הנדרשים לקוריאניות החדשות והישנות כאחד, לכתוב ולקשר אתכם לדברים הכי רלוונטים שיקלו עליכם את תחזוקת הרכב מבלי להיות תלויים באחרים. ידע זה כוח!

אבל… לפני שמתחילים

לפני הכל בטיחות חשובה מעל הכל. כלי רכב הינו דבר כבד, מאסיבי ולעיתים עם חיים משלו (: לפני שאתם מרימים מפתח ר'צט או תוקעים מברג, חשוב שיהיה לכם ידע בסיסי ומומלץ גם צד טכני שיקל עליהם את ביצוע הפעולה. במילים אחרות , אם אין לכם מושג איך לבצע פעולות , אל תעשו דבר. גשו לאדם שמבין, מכונאי, מומחה או אדם שכבר יודע מה עושים ולהעזר בו או להתייעץ עימו. 

אין אנו אחראים לשום נזק או תקלה או פגיעה שתהיה ,בין אם בצורה ישירה או עקיפה מהחומר המוצג כאן. כל התוכן המוצג באתר מוגש באופן חופשי ובאופן התנדבותי בלבד על טהרת "עשה זאת בעצמך". האחריות לביצוע הפעולות כפי המוצג באתר על שלל דפיו הינה על המבצע בלבד וכי האתר לא יהיה אחראי בשום דרך וצורה לכל נזק שיווצר מכך. 

ולמה בעצם

הרעיון העיקרי של האתר הינו "עשה זאת בעצמך" , המנטליות המקובלת כיום הינה לתת לאדם או עסק לבצע את העבודה בשבילנו , אמנם במקרים של פעולות בטיחותיות כמו בלמים , היגוי וכדומה לא נתעסק באופן ישיר באתר, אך בפעולות אחרות בסיסיות כן ננסה לכוון את בעלי הרכבים שכן אלו דברים שכל יצרן ממוצע ירשום בספר הרכב לביצוע עצמי של בעליו. טיפולים שוטפים קטנים, כמו החלפת שמנים, פילטרים, מנורות וכדומה, ניתנות לביצוע עם מעט רצון, ידע טכני,  ומעט זמן פנוי. אני מאמין שניתן לשנות זאת ובכך ליצור התייחסות חיובית יותר בין הרכב לבעליו , אכפתיות גדולה יותר למצבו , איכותו ובטיחותו. עצם ביצוע הפעולות באופן עצמאי תביא לעירנות גדולה יותר ומניעת מצב של רכב מפוקפק הנוסע על כבישי הארץ. מעבר לכך העלות הכלכלית הגבוהה תימנע ותאפשר לבעלי הרכבים להשקיע את הכספים ברכישת חלפים מקוריים באיכות גבוהה ולא תוך חסכון כספי ברכישת חלקים חליפיים.